Losandželosā turpinās protesti, uz pilsētu nosūta arī jūras kājniekus (papildināts)

Protesti Losandželosā ilgst jau četras dienas, un pirmdien izplatītajā videomateriālā redzami izlaupīti un izdemolēti veikali. Citā materiālā redzams protestētāju pūlis, kas pulcējas pie federālo varas iestāžu ēkas. Tos bloķēja ar speciāliem līdzekļiem apbruņoti Nacionālās gvardes karavīri, bet situācija kļuva saspringtāka, kad policisti centās padzīt demonstrantus no šīs teritorijas.

Vēlāk ASV armija apstiprināja, ka pilsētā izvietos apmēram 700 jūras kājnieku, līdz ieradīsies papildu Nacionālās gvardes vienības.

Prezidenta Donalda Trampa sestdienas lēmums nosūtīt gvardi bez vietējās varas akcepta izpelnījās asu vietējās varas kritiku, kas solīja lēmumu pārsūdzēt tiesā.

Tomēr Baltā nama saimnieks nav atkāpies no savas pozīcijas, un nosūtīs uz pilsētu vēl divus tūkstošus gvardu.

Konflikts izvērties arī par politisku cīņu starp ASV prezidentu Trampu un Kalifornijas štata gubernatoru Gevinu Ņūsomu. Ņūsoms un citi demokrāti asi kritizē karavīru sūtīšanu uz Losandželosu, norādot, ka tas tikai vairo spriedzi. Tikmēr Tramps apgalvo, ka štata un pilsētas vadība netiekot galā ar protestiem. Pirmdien abi atkal apmainījušies laipnībām, un Tramps pat izteicies, ka varētu likt arestēt Ņūsomu.

Kalifornijas gubernators solījis vērsties pret Trampa administrāciju tiesā gan par gvardes, gan jūras kājnieku nosūtīšanu. Ņūsomam notiekošais ir izaicinājums, saka analītiķi, reizē gan norādot, ka tā ir arī izdevība, domājot par 2028. gada prezidenta vēlēšanām.

Losandželosas pilsētas vadītāja Kārena Basa tikmēr norādījusi, ka pilsēta tiekot izmantota kā federālās valdības eksperimentu vieta.

Vienlaikus vairākās citās ASV pilsētās, piemēram, Bostonā, Tampā, Dalasā un Hjūstonā, sarīkotas Losandželosas demonstrantu atbalsta akcijas, bet tajās konflikti neradās.