Viņš pastāstīja, kā nonāca zinātnē: “Skolas gados, jau ar rokām taustot visādus materiālus, un ikdienā, ejot ārā un skatoties zvaigznēs, ja tā var teikt, ieraugi materiālus. Tad rodas jautājums, kā tad tas viss notiek. To nevar pateikt vienā teikumā, kā tas strādā. Galu galā es izvēlējos kārtot skolā fizikas eksāmenu. Bija kursi fizikā. Tie notika šeit, Ķīmijas fakultātē. Tas bija 12. klasē skolas laikā, un tad, telpas iepazīstot un saprotot īsto tonalitāti, kas te notiek, satiekot īstos cilvēkus, kas šeit jau strādā, bija [lēmums] – jā, es nākšu uz RTU un es nākšu uz Ķīmijas fakultāti.”
Kolēģi un studenti ir ļoti gandarīti, ka Mārtiņš ir izvēlējies tieši ķīmijas ceļu. RTU doktorante Sabīne Briede norādīja: “Kad es iedomājos par Mārtiņu, pirmais, kas man nāk prātā, ka viņš ir ļoti pozitīvs cilvēks. Man citreiz liekas, ka viņam ir nebeidzama enerģija, viņš var darīt un darīt, un darīt, un tajā pašā laikā vienmēr būt labā noskaņojumā.”
Savukārt vecākais laborants Nikolass Rukavišņikovs norādīja: “Es raksturotu Mārtiņu kā ļoti dzīvespriecīgu kolēģi, kā arī ļoti dāsnu. Dažreiz pie viņa darba galda ir skapītis ar našķiem, un dažreiz viņš pat padalās ar tiem.”
Mārtiņš darbojas materiālu inženierijas jomā, sākumā strādājot pie mikropapīra izveides, kas ir plānāks par mata diametru.
Tagad viņš jau izstrādā nanopapīru, kas ir vēl krietni plānāks.
Viņš pastāstīja: “Es varu tagad to izsmidzināt. Ja jūs iedomājaties parastu papīra lapu, mēs viņu varam šķīdināt, kā gribam, bet izpūst nevarēs kā tādu logu smidzināmo līdzekli. Bet tagad mēs viņu varam izsmidzināt. Tas uzreiz dod iespēju, ka mēs papīru varam ielikt starp polimēru, tādu sviestmaizīti sataisīt – papīrs, celuloze, papīrs.”
To var izmantot dažādu pārtikas iepakojuma materiālu ražošanai, vai, piemēram, veidot videi draudzīgākus kafijas krūzīšu vāciņus. Paralēli saviem pētījumiem Mārtiņš dažas dienas nedēļā strādā par ķīmijas skolotāju un vēl arī spēlē flautu RTU Studentu pūtēju orķestrī.
“Man patīk komunikācija ar saviem kolēģiem, kursa biedriem, ar skolēniem, ar kolēģiem arī orķestrī, ar visiem, visiem. Tu vari apmainīties ar informāciju, tu esi cilvēkos, nesēdi tikai kabinetā ar “Excel” tabulām priekšā.”