Kā norādīja “Dzīvības koks”, programmās ietilpst gan vispārējas tematiskās programmas dažādu vēža veidu pacientiem, gan specializētas programmas konkrētu diagnožu pacientiem. Vispieprasītākās ir krūts vēža un onkoginekoloģijas programmas, vēdera dobuma un onkohematoloģijas programmas. Šogad tiks piedāvāta arī melanomas programma un īpaša programma vīriešiem pēc saslimšanas ar prostatas vai citu vēža veidu.
Biedrība aicina nevilcināties ar pieteikšanos, jo programmu skaits ir ierobežots. Informācija par programmām meklējama te, bet pieteikuma anketa – šeit.
Programmas ir atvērtas dzīvesbiedriem, draugiem, meitām, dēliem un citiem tuviniekiem, kuri vēlas sniegt jēgpilnu atbalstu saviem mīļajiem. Programmās tiek sniegti padomi, kā izvairīties no izdegšanas un kā efektīvi atbalstīt slimnieku.
Biedrībā norādīja, ka būtiska ir arī ārstējošo ārstu un ģimenes ārstu iesaiste, lai informētu pacientus par šīm programmām. Vēzis ir slimība, kas ietekmē ne tikai fizisko, bet arī emocionālo stāvokli, un psihosociālā rehabilitācija var palīdzēt atgūt ticību veselībai un dzīvei. Ieguvēji ir abi – gan ārsts, gan pacients, jo, strādājot komandā, ir iespējams veikmīgāk uzveikt slimību, uzsvēra “Dzīvības koks”.
“Programmās dalībnieki ne tikai saņem terapiju, bet arī satiekas ar citiem cilvēkiem, kas ir piedzīvojuši līdzīgu pieredzi, dalās ar veiksmes stāstiem un gūst iedvesmu,” norādīja biedrības valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe.
“Mūsu misija ir dot cilvēkiem ticību dzīvei, parādīt, ka vēzis ir ārstējams un ka dzīve var atgriezt jaunā kvalitātē. To apliecina daudzie pacientu stāsti.”
“Dzīvības koks” psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem pirmo reizi uzsāka 2008. gadā. Kopš 2018. gada šī programma ir valsts apmaksāta.