Kosmosa kuģis “Clipper” ir piecus metrus garš, tā platums pēc sagatavošanas darbam būs vairāk nekā 30 metri, bet svars bez degvielas – 3241 kilograms. NASA lielākais līdz šim uzbūvētais starpplanētu kosmosa kuģis aprīkots arī ar lieliem saules paneļiem enerģijas iegūšanai šajā no Saules tālajā rajonā.
Zinātniski pierādīts, ka zem Eiropas ledus apvalka ir šķidra sālsūdens okeāns, un speciālisti centīsies uzlabot izpratni par dzīvības pastāvēšanas iespējām ārpus Zemes.
“Misija aplidos Eiropu, bet patiesībā atradīsies orbītā ap Jupiteru. Primārās misijas ietvaros mēs veiksim 49 aplidojumus, bet Jupiteru mēs aplidosim 80 reizes.
Lai būtu skaidrs, mēs nenolaidīsimies un nemēģināsim nolaisties uz Eiropas. Mēs pietuvosimies 25 kilometru attālumā no tās virsmas.
Pārlidojumi aptvers abas pavadoņa puslodes un dažādus platuma grādus, lai nodrošinātu visas virsmas pieejamību zinātniskajai aparatūrai,” pastāstīja “Europa Clipper” projekta vadītājs Džordans Evanss.
In less than a month, the journey begins.
@EuropaClipper is a mission crafted with one overarching goal: determine if Jupiter’s icy moon, Europa, has conditions suitable for life.
#EuropaClipper’s launch window opens on Oct. 10. Dive in: https://t.co/eX4ZYUn03w pic.twitter.com/9ZZlHx4FXG — NASA (@NASA) September 13, 2024
Diemžēl ceļš ir tāls, pirmos datus būs iespējams saņemt tikai pēc vairākiem gadiem, taču misijas mērķis ir aizraujošs pat nespeciālistiem. Iespēja, ka Eiropas okeānā mīt lieli daudzšūnu organismi, ir niecīga, taču arī vienkāršu ārpuszemes dzīvības formu atklāšana varētu izraisīt revolūciju zināšanās par Visumu.
Misijai ir arī humānā dimensija, jo uz kuģa būs īpašs šim ceļojumam veltīts dzejolis.