Asociācija arī prognozē, ka aviosabiedrību vidējā peļņa uz vienu pasažieri nākamgad palielināsies līdz aptuveni 7 dolāriem, kas ir straujš pieaugums salīdzinājumā ar 2,25 dolāriem pirms 18 mēnešiem.
Paredzams, ka šogad peļņa uz vienu pasažieri būs 6,40 dolāri. Tiek prognozēts, ka
nākamgad līderpozīcijas ieņems Tuvo Austrumu aviosabiedrības, kuru peļņa uz vienu pasažieri būs 24 ASV dolāri, ASV aviosabiedrības – 12 dolāri un Eiropas aviosabiedrības – 9 dolāri.
Šie skaitļi ir satriecoša atgriešanās pie panākumiem, jo aviācijas nozare pandēmijas dēļ no 2020. līdz 2022. gadam trīs gadus pēc kārtas piedzīvoja zaudējumus gandrīz 187 miljardu ASV dolāru apmērā.
Ilgstošais pieprasījums pēc ceļojumiem, kas strauji pieauga pēc tam, kad tika atcelti kovida laika ceļošanas ierobežojumi, ātri atjaunoja aviosabiedrību peļņu un ļāva dažiem pārvadātājiem noteikt augstākas biļešu cenas.
Tomēr Starptautiskā Gaisa transporta asociācijas ģenerāldirektors Villijs Volšs akcentē, ka, lai gan milzīgie ieņēmumu rādītāji ir lieliska ziņa, nozares neto rentabilitāte joprojām būs “niecīga” – 36,6 miljardi ASV dolāru, un situāciju nevērsīs par labu “galveno spēlētāju”, proti, lidmašīnu ražotāju “Airbus” un “Boeing”, lidmašīnu piegādes kavējumi. Piegādes ķēdes problēmām vēl neesot redzams gals.
Hronisks lidmašīnu trūkums nozīmē, ka daudz ilgāk tiek ekspluatētas vecākas, degvielas patēriņa ziņā mazāk efektīvas lidmašīnas, kas palielina ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas un negatīvi ietekmē vidi.