Ar 2000. gada 30. augusta Ministru kabineta lēmumu Daugavgrīvas cietoksnis tika nodots privatizācijai, un tolaik to pārņēma Aizsardzības ministrija (AM) un nodeva “Possesor” valdījumā
Ievērojot Daugavgrīvas cietokšņa kā kultūras mantojuma īpašo vērtību, Latvijas Jūras administrācija, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde, Satiksmes ministrija (SM), AM un Kultūras ministrija (KM) iepriekš izteica viedokli, ka valsts īpašuma objekts saglabājams valsts īpašumā kultūras funkciju īstenošanai.
Ievērojot valsts institūciju pausto viedokli par valsts īpašuma objekta saglabāšanu valsts īpašumā kultūras funkciju nodrošināšanai, ir izbeidzama valsts īpašuma objekta privatizācija, norāda EM.
EM akcentē, ka atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem “Possessor” valdījumā var atrasties tikai tādi valsts nekustamā īpašuma objekti, ko ir paredzēts privatizēt vai atsavināt, tādēļ atceļot lēmumu par Daugavgrīvas cietokšņa nodošanu privatizācijai, vienlaicīgi ir jāizlemj jautājums par Daugavgrīvas cietokšņa turpmāko valdītāju.
Otrdien, 17. decembrī, valdība lēma par cietokšņa nodošanu Ekonomikas ministrijas pārvaldībā. Normatīvos noteiktajā kārtībā tiks nostiprinātas īpašuma tiesības zemesgrāmatā uz valsts vārda EM personā. Daugavgrīvas cietokšņa īpašuma tiesību nostiprināšana zemesgrāmatā uzskatāma par pagaidu risinājumu, kamēr tiek rasts finansējums un risinājumi Daugavgrīvas cietokšņa attīstībai ilgtermiņā.
Daugavgrīvas cietoksnis kā nozīmīga 17.–20. gadsimta fortifikācijas būve, ir valsts arhitektūras piemineklis “Daugavgrīvas cietokšņa apbūve”, kas iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.