Krūmiņa atzina: “Daudzi jautā, vai un kādus no uztura spēcinošiem līdzekļiem vai ķermeņa imunitāti stiprinošiem līdzekļiem būtu vērtīgi palietot ziemas sezonā. Mans ieteikums ir – viss, kas ir dabīgs, nav aizliegts. Proti, kam patīk zāļu tējas – lūdzu, tas ir kopējai imunitātei. Nav jau nekas ļoti uz zinātniskiem pierādījumiem balstīts, bet kopējai labsajūtai – kāpēc ne?”
Tāpat viņa teica, ka tad, ja ziemas mēnešos ir vēlme palietot vairāk kādu augli vai dārzeni, arī to var darīt, jo stiprināt organismu laikā, kad ir mitrs, auksts un svārstās temperatūra, ir ļoti būtiski. “Mums tomēr jāstiprinās tādā veidā, lai mēs varētu maksimāli atvairīt šīs vīrusu saaukstēšanās slimības, kas traucē mums dzīvot,” teica ārste.
Viņa arī uzsvēra, ka ļoti daudzās rekomendācijās speciālisti iesaka lieto D vitamīnu ne tikai tāpēc, ka šobrīd gandrīz nemaz nav saules, bet arī tāpēc, ka D vitamīnam gan ir kopējā loma, runājot par imunitāti, gan arī daudzi citi labumi, kāpēc tas būtu jālieto.
“Protams, detalizētāku informāciju par to, cik daudz, kāpēc un kas – jautājiet savam ģimenes ārstam, lai zinātu par pareizajām devām, jo pašrocīgi uzsākt kādas aktivitātes nebūtu vēlams. Visam ir jābūt saskaņotam ar ārstu,” pauda Krūmiņa.
Speciāliste arī uzsvēra, ka pulcēšanās vai lieka ciemošanās vīrusu laikā nebūtu atbalstāma. Paciemoties šaurā draugu lokā, kur visi ir veseli, nav aizliegts. Risks ir tad, ja atnāk pusslims jaunietis ciemos, bet otrā ģimenē ir gados vecāks cilvēks, kuram jau ir dažādas slimības. “Vecākiem cilvēkiem saaukstēšanās var beigties pat ar slimnīcas apmeklējumu, tāpēc mans sirsnīgs vēlējums un ieteikums ir – nedarīt to, kas nav jādara,” viņa teica.
Ārste mudināja izvairīties no liekiem riskiem, ēst veselīgi, izgulēties un nepārstrādāties.
Raksts LSM.lv pirmo reizi publicēts 2023. gada 16. februārī.
Mediķu padomi rubrikā “Dzīvo vesels”
Vairāk