E. coli saslimšana: Bērnu slimnīcā intensīvajā terapijā ārstējas jau pieci bērni

Dienu iepriekš intensīvās terapijas nodaļā ārstējās četri bērni. 

Ārste atzina, ka bērnu stāvoklis ir “grūts, bet dinamikā – stabils”. “Šai slimībai šāda prognoze bija gaidāma,” piebilda Laizāne.

Viņa uzsvēra, ka līdzīgus simptomus izraisa arī citas zarnu infekcijas, piemēram, rotavīruss. Patvaļīgi lietot medikamentus nevajadzētu. “Apturēt caureju kā aizsargmehānismu nevajadzētu,” piebilda Laizāne, aicinot meklēt palīdzību pie mediķiem, sazināties ar ģimenes ārstu. 

Jaunākie dati par to, cik bērniem būs nepieciešama turpmāka ārstēšanās slimnīcā un cik varēs doties mājās, BKUS, kā ierasts, ziņo dienas vidū.

E. coli zarnu nūjiņas infekcijas uzliesmojums sākās 19. martā, kad SPKC saņēma paziņojumus par pirmajiem 10 saslimšanas gadījumiem. Pirmie gadījumi tika konstatēti uzreiz vairākās pašvaldībās – Rīgā, Salaspils novadā, Ādažu novadā un arī attālākā Dienvidkurzemes novadā. Divu nedēļu laikā infekcijas izplatība pieaugusi piecreiz, paplašinājies arī teritoriju skaits, kurās reģistrēti šīs slimības gadījumi.

Par E. coli infekciju

Inficēties ar E. coli iespējams, lietojot uzturā inficētu pārtiku (nepietiekami termiski apstrādātu liellopu gaļu, nevārītu pienu, nemazgātus vai neapstrādātus augļus vai dārzeņus). Iespējama arī infekcijas pārnešana tieši no cilvēka uz cilvēku.

Lai novērstu inficēšanos, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iesaka ievērot roku higiēnu, pirms lietošanas termiski apstrādāt visa veida gaļu, augļus un dārzeņus, pirms mizošanas un lietošanas uzturā noskalot zem tekoša dzeramā ūdens, izmantot atsevišķus dēlīšus jēlas gaļas un termiski apstrādātas gaļas vai svaigu dārzeņu griešanai, dēlīti rūpīgi pirms un pēc lietošanas nomazgāt.

Ja jums vai jūsu bērnam ir E. coli infekcijas pazīmes – krampjveida sāpes vēderā, asiņaina caureja – nekavējoties jāsazinās ar ārstu. 

Sīkāka informācija par E. coli infekciju pieejama SPKC mājaslapā.