Siliņa uzteica, kā jaunā izglītības ministre Dace Melbārde (“Jaunā Vienotība”) skaidro ne tos vienkāršākos izglītības jautājumus. “Ministrei izdodas iet soli pa solim ar tām lietām, kas ir bijušas uz ministrijas galda. Viņas ideja ir arī kopumā restartēt pašas izglītības ministrijas darbinieku motivāciju; ir aktuāls jautājums par trešo valstu pilsoņiem augstskolās un programmu finansējums,” iezīmēja premjere, kura šodien arī plānojusi tikties ar izglītības ministri. “Es viņu regulāri satieku un redzu, ka viņai ir darba rokas pilnas.”
Arī satiksmes ministrs Atis Švinka (“Progresīvie”) liek lietā savu uzņēmēja pieredzi un pragmatiski skatās uz satiksmes jomas jautājumiem, kuru nav maz.
Tāpat jaunais labklājības ministrs Reinis Uzulnieks (Zaļo un Zemnieku savienība) labi apzinās, ka ir jāciena ģimenes ar bērniem un jāmeklē risinājumi, lai veicinātu pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un pakāpeniski celtu pabalstus. “Tur viss ir kārtībā. Vakar arī dzirdēju atzinību no Demogrāfijas lietu padomes,” piebilda Siliņa.
“Manuprāt, ir mazāk skandālu un vairāk pragmatiska darba, kas visiem arī ir vajadzīgs,” secināja premjere.
KONTEKSTS:
21. februāra darbadienas noslēgumā premjere Siliņa lūdza atkāpties trīs ministrus – izglītības ministri Andu Čakšu (“Jaunā Vienotība”), satiksmes ministru Kasparu Briškenu (“Progresīvie”) un labklājības ministru Uldi Auguli (Zaļo un Zemnieku savienība). Ministru atlaišanai koalīcijas piekrišana nebija nepieciešama.
Saeima 6. martā atbalstīja izmaiņas Evikas Siliņas (“Jaunā Vienotība”) vadītajā Ministru kabinetā, un satiksmes ministra amatā apstiprināja Ati Švinku (“Progresīvie”), izglītības un zinātnes ministra amatā – Daci Melbārdi (“Jaunā Vienotība”), bet labklājības ministra amatā – Reini Uzulnieku (Zaļo un Zemnieku savienība).