Viens no lielākajiem trūkumiem, lietojot mākslīgā intelekta čatbotus, ir vispārīgas atbildes, kurās pietrūkst izpratnes un konteksta par mūsu uzdotajiem jautājumiem, taču to var labot, rakstot precīzas uzvednes.
“Idejiski mums ir jāraksta kontekstuāls prompts. Prompts latviski ir uzvedne – tātad tas, ko mēs prasām čatbotam. Kas mums ir jāizveido?
Mums ir jāizveido konteksts. Tam ir jābūt ar specifiku, ar nodomu un ar formātu. Ja mums ir nepieciešama tabula – jāprasa tabula, ja vajadzīgs CSV fails – prasām CSV failu,” skaidroja Uhaņs.
Ja no mākslīgā intelekta rīka ir vajadzīgs tikai teksts, tad šādi pieprasījumi par formātu nav nepieciešami.
Uhaņs norādīja, ka daudzas iemaņas uzvedņu rakstīšanā veidojas ar pieredzi. Saņemot neveiksmīgas atbildes, ar laiku kļūst skaidrs, kā jautāt precīzāk.
Piemēram, ja uzdevums, ko uzticam mākslīgā intelekta rīkam, ir apjomīgs, to var sadalīt sīkāk un uzdot pa soļiem. Turklāt mākslīgo intelektu var pat motivēt, piesolot tam atlīdzību vai draudot.
“Piemēram, ja mēs vēlamies kaut ko superlielu, precīzu, augsti detalizētu un formatētu tabulā, tad mēs rakstītu čatam, ka tu esi (piešķiram viņam lomu) gudrākais vēsturnieks pasaulē. Tad mēs sakām, ka viņš [par darbu] dabūs vienu miljonu dolāru, bet viņam viss būs slikti, viņa mājas apciemos sicīliešu mafija, ja viņš veiks uzdevumu nepareizi. (..) Viņam ir jājūtas, ka šis ir supersvarīgi,” atklāja Uhaņs.
Tad, kad mākslīgais intelekts ir apjautis, ka uzdevums ir ārkārtīgi svarīgs, tālāk mums viņam jāpasaka: “Domā soli pa solim un izdari precīzi! Es tev ticu!”
“Tas “Es tev ticu!” strādā arī pēc tam čatos. Mirklī, kad viņš saka, ka es to nevaru izdarīt, es rakstu: “Saņem sevi rokās, vecais! Paņem visus savus mākslīgā intelekta instrumentus un izdari to!” Un viņš izdara,” pamācīja Uhaņs.
Ilgtermiņā ikdienā lietojot mākslīgo intelektu, ir rīki, kurus var arī apmācīt jeb pielāgot savām vajadzībām.
“Vienkārši pielāgojams čatbots, kas ir izmantojams ikdienā, mums ir pieejams no “OpenAI” laboratorijas. Tas nav vienīgais, bet noteikti populārākais ir “ChatGPT”, kas ir ērti izmantojams telefonā. Ar viņu var sarunāties un pielāgot savām vajadzībām,” sacīja Uhaņs, pamācot – atverot šo rīku datorā, kreisajā apakšējajā stūrī atrodams lietotāja profils, kuru atverot “Customize GPT” sadaļā – tajā var ievadīt savas vēlmes un norādes, kādu “sarunu” sagaidāt no rīka.
Tāpat šajā sadaļā var norādīt īsu informāciju par sevi – no kurienes esmu, kādā jomā strādāju, kādas ir manas galvenās intereses. Tas viss palīdzēs uzlabot komunikāciju ar mākslīgo intelektu un saīsinās darba procesu, lai nonāktu līdz vajadzīgajām atbildēm.
“Tāpat var uzrakstīt, ka es gribu, lai tu nekad nesaki, ka tu esi mākslīgais intelekts. Es gribu, lai tu nekad neatvainojies. Es gribu, lai tu nekad nesaki, ka neproti rakstīt kaut kādā specifiskā valodā. Es gribu, lai tu man vienmēr atbildi tajā valodā, kurā tiek uzdots vaicājums, un tamlīdzīgi,” ieteica Uhaņs.
Tekstam, ko var ierakstīt šajā sadaļā, ierobežojums ir 1500 rakstzīmes, tāpēc arī tas jāveido īss un precīzs.
Mākslīgā intelekta rīkus savām vajadzībām pielāgot var arī iestatījumu sadaļā, bet tajā bez plašākām zināšanām nevajadzētu neko mainīt, uzskata Uhaņs.
“Ja ir interesanti, var pamēģināt, bet tas ir tāpat kā kalibrēt instrumentu. Ja tu sāc saprast, ko tev vajag un kā to [rīku] pielāgot, noteikti to var darīt, bet, ja pamatzināšanu par to, kā strādā lielie valodu modeļi, nav, tad es to vienkārši nedarītu,” viņš norādīja.
Ilgstoši sarakstoties, “Open AI” var pamanīt un piefiksēt dažādas detaļas par tā lietotāju, kas var neatbilst patiesībai. Piemēram, ja nācies meklēt informāciju par suni, tas var pieņemt, ka lietotājam ir suns. “Open AI” šobrīd strādā pie iespējas, kā šīs atmiņas lietotājam pašam manuāli rediģēt.
“Sadaļā “memories” mums būs saraksts ar viņa atmiņām. Mēs laiku pa laikam varēsim paskatīties, kas tur ir pieejams, un saprast – okej, tas nemaz nav mans suns, es vienkārši meklēju informāciju, kā palīdzēt māsai, piemēram. Tādā gadījumā mēs šo atmiņu varēsim izdzēst ārā,” stāstīja Uhaņs.
Šobrīd šāda iespēja vēl nav pieejama, bet nākotnē tā noteikti būs ļoti noderīga, tāpēc jātur acis vaļā, kad tāda varētu parādīties, piebilda eksperts.
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter , lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!