Baktērija ierosina slimību, kuras galvenie simptomi saistās ar plaušām, bet var skart arī citus orgānus, piemēram, sirds vai nervu sistēmu.
Lai savlaicīgi diagnosticētu mikoplazmas baktēriju, “viena no tādām nopietnākām pazīmēm, kurai vajadzētu pievērst uzmanību, ir izteikts elpas trūkums”, norādīja Vīksna.
“Gripas gadījumā un Covid-19 sākuma gadījumā tas mēdz būt, bet ārkārtīgi reti. Ja pacientam parādās arī, piemēram, krēpas, it īpaši, ja krēpas ir ar asiņu stīdziņām, tad tā ir ļoti nopietna pazīme, kuras dēļ būtu jāvēršas pie ārsta,” aicināja Vīksna.
“Bet vienmēr jau, ja 2–3 dienu laikā labāk nepaliek, ir vērts vērsties pie ģimenes ārsta un izrunāt situāciju, un tad nolemt, kādi izmeklējumi būs jāizdara, jo mikoplazmas pneimoniju diagnosticēt var ļoti labi,” stāstīja Vīksna.
KONTEKSTS:
Plaušu ārsti šajā sezonā novērojuši īpaši smagu slimošanu ar plaušu karsoni, kuru izraisa bērniem raksturīga baktērija. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centra vadītāja Dace Žentiņa iepriekš atzina, ka “ir stipri daudz mikoplazmas pneimonijas. Mikoplazma ir tāda baktērija, kas daudz izplatās bērnu un jauniešu vidū. Tagad mēs redzam arī pieaugšos ar diezgan smagu infekcijas norisi, kas iepriekšējos gados, vismaz manā pieredzē, tā nenotika. Tā ir tāda jauna vēsma. Es negribu celt paniku un teikt, ka tā ir kaut kāda epidēmija jauna, nē. Bet to mēs šinī brīdī novērojam.”