Laikraksts šo ASV pieprasījumu raksturo kā bezprecedenta soli attiecībā pret valsti, kas atrodas karastāvoklī un ir atkarīga no ASV militārās un finansiālās palīdzības.
Dokumenti, ar kuriem iepazinās laikraksts, neatklāj, kā Ukrainas amatpersonas reaģējušas uz ASV piedāvājumu. Kāds Ukrainas diplomāts tikai paziņojis ASV vēstniecībai Ukrainā, ka Kijiva sniegs atbildi, tiklīdz izvērtēs savu pozīciju.
“The Washington Post” norāda, ka
līdz šim Ukraina nav uzņēmusi ASV deportētos trešo valstu pilsoņus un nav arī nekādu pazīmju, ka Kijiva šādu rīcību būtu nopietni apsvērusi.
Divas Ukrainas amatpersonas laikrakstam teikušas, ka šis jautājums nekad nav nonācis līdz valdības augstākajam līmenim. Savukārt bijušās ASV amatpersonas atzīmējušas, ka dialogs starp ASV un Ukrainu par deportācijas jautājumu bijis neierasts un nav bijis daļa no standarta diplomātiskās prakses.
“The Washington Post” uzsver, ka Ukraina nav vienīgā valsts, kurai Vašingtona šā gada sākumā piedāvājusi uzņemt ASV deportētos citu valstu pilsoņus valstīm. Vairāku Latīņamerikas valstu valdības, to starpā Salvadoras, Meksikas, Kostarikas un Panamas, piekritušas to darīt.