Ērglis arī norādīja: “Liela loma cilvēka veselībā ir līdzestībai. Tas nozīmē, ka cilvēks, pirmkārt, ņem vērā vispārzināmas lietas – nesmēķē, ēd pārdomāti un nepārēdas, nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, izguļas. Otrkārt, cilvēks pārbauda savu veselību – zina savu asinsspiedienu, reizi gadā veic asinsanalīzes un, ja ģimenes ārsts nosaka, dodas uz izmeklējumiem. Treškārt, ja ir nepieciešams, cilvēks lieto medikamentus un dara to apzinīgi – tā, kā noteicis ārsts. Ja šīs trīs komponentes tiek ievērotas, tad ir lielas izredzes dzīvot ilgi un galvenais – kvalitatīvi.”
No 17. marta līdz 30. aprīlim norit arī sociālā kampaņa “Dzirdi savu sirdi!”, kuras laikā iedzīvotājiem būs iespēja satikt kardiologus visā Latvijā, pārbaudīt savu sirds veselības stāvokli un iegūt vērtīgu informāciju par iespējām pašiem novērtēt un uzlabot savu sirds veselību.
Komentējot faktu, ka sirds un asinsvadu slimības ir biežākais nāves cēlonis Latvijā, ārsts sacīja: “No vienas puses, varam teikt – jā, tā ir taisnība, ka šīs saslimšanas ieņem pirmo vietu mirstības ziņā, bet jāņem vērā, ka Latvija ieņem 10. vietu iedzīvotāju vecuma ziņā. Esam viena no vecākajām nācijām pasaulēm. Mums drīzāk jāskatās uz to, cik ilgi dzīvojam un cik kvalitatīvus dzīves gadus nodzīvojam.”
Ērglis atzina, ka cilvēku rūpes par savu veselību un situācija Latvijā šajā jomā neapšaubāmi uzlabojas, tas atainojas arī skaitļos.
“Sākot no šī gadu tūkstoša sākuma, esam pieaudzējuši 80+ gadnieku skaitu tieši divas reizes. Tas, ko runā – “ārprāts, ārprāts, kas notiek, uzņemšanā pilns ar pacientiem, slimnīcas ir pārpildītas, vajag vairāk operāciju” – tas ir pieprasījuma dēļ. Tas, ko es savā karjeras laikā esmu redzējis, agrāk nekad cilvēka veselībai nebija tādas vērtes, kā tas ir tagad, to var skaidri redzēt,” viņš piebilda.
Ārsts sacīja, ka patlaban notiek darbs pie piltoprojekta, lai cilvēkiem pēc ārstēšanās slimnīcā vai kādas operācijas būtu iespēja tikt pie tiešās pieejamības kardiologiem. Patlaban pilotprojekta ietvaros iecerēti pieci šādi kabineti reģionos, no kuriem pirmais šogad tiks atvērts Daugavpilī.
Kardiologs intervijā uzteica arī masu mediju darbu, vēstot par veselības tēmu. “Tas, kas ir pilnīgi skaidrs pētījumos, – ja masu mediji un īpaši televīzija runā par veselību, tas uzlabo veselības profilu, arī sirds un asinsvadu profilu,” viņš teica, vienlaikus gan atzīstot, ka katrai labai lietai ir arī blaknes, jo internetā atrodamā informācija ne vienmēr ir kvalitatīva.